Wskazówki dotyczące projektowania domu z kwiatami

0

Kwiaty to świetny sposób na reprezentowanie miłości i piękna natury. Ale w ich konstrukcji jest znacznie więcej niż mogłoby się wydawać.

Kolorystyka kwiatów jest bardzo ważna w przekazywaniu ich przesłania. Na przykład białe kwiaty reprezentują niewinność, miłość i czystość, podczas gdy żółte są radosne i zabawne. Różowy i czerwony oznaczają miłość, podczas gdy niebieski reprezentuje lojalność, wierność i nadzieję. Kwiaty mają również różne znaczenia w zależności od rodzaju; na przykład słoneczniki reprezentują szczęście, a tulipany symbolizują radość.

Kwiaty mogą być również używane do wyrażania znacznie więcej niż tylko miłości. Kwitnące kwiaty wiśni wskazują, że nadeszła wiosna; tulipany pokazują, że czas na odrodzenie; stokrotki symbolizują niewinność lub czystość; piwonie oznaczają bogactwo lub dobrobyt.

Co zrobić z tymi wszystkimi bukietami?

W tej części omówię, jak konserwować kwiaty po ich otrzymaniu.

Istnieje wiele sposobów na konserwację kwiatów. Jednym z najłatwiejszych sposobów na zachowanie bukietu jest umieszczenie go w dużym pojemniku z mokrym ręcznikiem papierowym na dnie, a następnie przykrycie go wodą. W tym roztworze kwitnienie powinno utrzymywać się do 5 dni.

Jak w pełni wykorzystać swoje kompozycje kwiatowe

Układ kwiatów zależy od okazji. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać kompozycje kwiatowe na różne okazje:

Jeśli chcesz czegoś absolutnie oszałamiającego, wybierz aranżacje z ciastem i świeczką, aby uzyskać bardziej elegancki i intymny romans. Jeśli chcesz uczcić ślub lub rocznicę w gronie przyjaciół, to układ koszy jest idealny. A jeśli szukasz czegoś, co daje cios, to potrzebujesz ponadwymiarowego wazonu.

Kwiaty na ślub

Jak wybrać odpowiednie kwiaty do swojego domu?

Kwiaty i rośliny są ważne w aranżacji wnętrz domu. Mogą zmienić atmosferę i sprawić, że będzie bardziej przyjazna. Kwiaty są również ważną częścią niektórych religii.

Kwiaty najczęściej kupowane są w bukietach, ale można je również kupić w doniczkach lub nawet jako rośliny dla osób, które chcą stworzyć własną aranżację. Istnieje wiele różnych rodzajów kwiatów i roślin, które ludzie mogą kupować w zależności od swoich preferencji. Oto, co musisz wiedzieć, wybierając nową roślinę do swojego domu:

  • wielkość roślin,
  • potrzeba oświetlenia,
  • potrzeba podlewania (wymaga codziennego podlewania lub wymaga podlewania raz na kilka dni).